Kontakt

Föreningen Framtidståget
Västberga Allé, 1A, 9 tr.
126 30 Hägersten
Växel: +46(0)8-681 05 84
Jourtelefon: +46(0)70-317 55 19
E-post: info@framtidstaget.se

Vår personal

LEDNING

KBT-samtalsterapeut, AD-terapeut, MI-coach, Familjebehandlare
Yousef Yebari, Grundare, Styrelseordförande
070-758 48 86
yousef.yebari@framtidstaget.se

Aukt. Socionom
Katarina Bozkurt, Verksamhetschef
070-484 90 85
katarina.bozkurt@framtidstaget.se

 

Socionom
Sofia Hietala Yebari, Föreståndare barn, unga samt deras familjer
070-492 18 36
sofia.h@framtidstaget.se

BEHANDLARE

Socionom, Psykoterapi steg 1
Afson Svenhamn, Familjebehandlare
073-720 03 80
afson.svenhamn@framtidstaget.se

Leg. Psykolog
Antonia Ioannou, Familjebehandlare
076-213 29 01
antonia.i@framtidstaget.se

KBT-samtalsterapeut steg 1
Mustapha Sarii, Cert. KIBB-behandlare
073-639 11 37
mustapha.sarii@framtidstaget.se

Socialpedagog
Christian Grsic, Vice Styrelseordförande, Ungdomsbehandlare
070-484 90 86
christian.g@framtidstaget.se

Beteendevetare
Alina Lundberg, Familjebehandlare
070-777 88 02
alina.lundberg@framtidstaget.se

KBT-terapeut steg 1
Abdeljalil Darrassi, Familjebehandlare
072-007 11 23
abdeljalil.darrassi@framtidstaget.se

Kvalificerad kontaktperson
Samir Skouri, Ungdomscoach
0700-15 18 12
samir.skouri@framtidstaget.se

 

Stressterapeut
Maryam Emdad, Kognitiv samtalsterapeut steg 1, AD-terapeut
08-681 05 84
maryam.emdad@framtidstaget.se

 

Kvalificerad kontaktperson
Kaoutar Hammou
072-003 29 03
kaoutar.benhammou@framtidstaget.se

FAMILJEHEMSKONSULENTER

Socionom
Samira Liban, Familjehemskonsulent
073-554 60 28
samira.liban@framtidstaget.se

Socionom
Sitapha Ndure, Familjehemskonsulent
076-223 21 87
sitapha.ndure@framtidstaget.se

PROJEKTGRUPPEN

Anas Haouat, Projektkoordinator
+46(0)73-687 99 75
anas.h@framtidstaget.se

Yuliya Khlynova, Projektassistent
+46(0)8-681 05 84
yuliya.kh@framtidstaget.se

ADMINISTRATION

Examen i företagsekonomi och marknadsföring
Iryna Azaranka, Marknadsförare, IT- frågor
076-562 09 38
iryna.azaranka@framtidstaget.se

Ismaeil Abady, Vaktmästare
076-092 33 37
ismaeil.abady@framtidstaget.se